HRY a bludiště

Člověk, který sám výtvarně něco tvoří (tedy výtvarník) se na svět dívá otevřenýma očima, aby si z okolního světa vybral nějakou inspiraci. Často také navštěvuje výstavy uměleckých děl v galeriích. Ty jsou nyní zavřeny, ale v naší moderní době se tam můžete vydat prostřednictvím internetu - třeba do naší Národní galerie v Praze nebo do Louvre v Paříži.

A proč tam chodí? Obvykle proto, že má umění rád a činí mu potěšení dívat se na krásné obrazy nebo jiná díla. Často získá po takové návštěvě větší chuť zkusit nějaké jiné téma nebo vyzkoušet jiný pohled na věc....

Proto přijměte pozvánku na malou minivýstavku prací vašich spolužáků, která se může stát inspirací i pro vaši tvorbu.

Zuzka poslala obrázky karet, které vytvořila se svojí kamarádkou. Výborný nápad

Honzík Vajda (9 let) - domácí galerie - LETADLA

mi poslal velmi zajímavé kresby letadel, a s jeho svolením je teď mohu ukázat i vám. Měla jsem z nich velkou radost. Honzík je kreslí s velkou pečlivostí a měly by být součástí knížky o letadlech. A já mu držím palce, aby ji dokončil podle svých představ.

Myslím, že by to byly i velmi zajímavé hry - např. jako PEXESO nebo kvarteto.

Kryštof si vyrobil vlastní stolní fotbal

A jakou si vytvoříte vy?

TIPY

• vytvořte obrázky pro pexeso