JARO

žáci - přípravné ročníky,

1. a 2. ročník

kombinování technik

Vandička

úplně první obrázek, který přišel...

Vanda vybrala barvy papíru, které jsou v přírodě časté a k zajímavým rostlinám přidala pavučinu. A jaro je tu...

Anežka K

Kryštof K

Honzík V

Adélka Ř

Velmi povedený obrázek louky - jemné barvy a rozmanité rostliny, a navíc máme pocit, jakoby louka pokračovala dál (je to stejné jako když uděláte fotografii - také tam bývají z některých věcí jen části)

Bára L

Jemná barevnost na obrázku vychází z použití vodových barev a už sama o sobě znamená jaro. Bára jej doplnila jarními květinami, které už se objevují na předzahrádkách.

Ria M

Dan Š

Anetka M

Amelie B

žáci - 1. stupeň základního studia

Vzpomínáte, že byli období, kdy jste vodové barvy zavrhli? A proč? Nebylo to právě proto, že se vám oči maminky na obrázku přetvořili v jeden velký flek?

Tak to otočme a tuto možnost vodových barev naopak využijte ve svůj prospěch - rozpíjejte, zapouštějte a pak je klidně dokreslete ..... a užívejte si barevnosti a nečekaných efektů. A uvidíme, jak vás práce s vodovými barvami (v umělecké oblasti nazývané akvarel) začne bavit.


Emma

Lada

také by jste chtěli mí takový vzor na povlečení nebo na tapetě?

Klára

Lada a Klára - Pohlednice k jarním svátkům

Anička L

Adélka L

Krásný příklad od Aničky a Adélky, jak samotná barva určuje charakter obrázku. A tvar nemusí být vždy dokonale vybarvený, naopak takto je to mnohem výstižnější. Také z nich máte pocit pěkného klidného slunného dne. Tady jste udělali opravdu ne krok, ale přímo skok v akvarelové práci. Děkuji.

Anetka Š

Saša K

Zuzka B

Adélka L

Anička L

A když se mi téma líbí, nakreslím obdobné - tak umělci velmi často postupují, svůj postup vylepšují třeba proto, že během své práce přišli na něco nového ......nebo jen využívají chvilky než obrázek uschne, také jste museli čekat že?


Isabel B

sympatická lineární kresba na akvarelovém pozadí od Isabel je ukázkou toho, že práce s akvarelem přináší zajímavé možnosti a není třeba se jí bát.

ne vždycky vás téma nadchne, nebo toho máte zkrátka moc

Tom B - Tibet